روحانی:

کرونا را سیاسی و انتخاباتی نکنید


دیروز رئیس جمهوری درباره برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی انجام شده برای واکسیناسیون عمومی گفت: بر‌اساس اقدامات انجام شده برای خرید واکسن، امید فراوانی داریم که واکسیناسیون گروه‌های اولویت‌دار افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای تا پیش از پایان دولت دوازدهم به‌طور کامل انجام شود و بتوانیم بگوییم مرگ را مهار کرده‌ایم.
حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه کار خرید 30 میلیون دوز واکسن انجام شده و در حال تمهید مقدمات ورود این واکسن‌ها هستیم، افزود: واکسن داخلی هم از آغاز تابستان برای استفاده در برنامه واکسیناسیون عمومی آماده خواهد شد.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اگرچه واکسن‌هایی که امروز برای مقابله با کرونا مورد استفاده قرار دارند، هیچ‌کدام همه مراحل آزمایشی را به‌طور کامل طی نکرده‌اند، اما اصل واکسیناسیون با واکسن‌های مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت اقدامی مؤثر در مسیر مبارزه با پاندمی کرونا است.
روحانی ادامه داد: البته کسانی که واکسن تزریق می‌کنند، باید بدانند که فقط خودشان مصونیت یافته‌اند و ممکن است به عنوان ناقل، بیماری را به دیگران منتقل کنند، لذا باید حتی پس از تزریق واکسن دستورالعمل‌های بهداشتی را به‌طور دقیق رعایت کنند.
رئیس جمهوری اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال در واکسیناسیون عمومی با استفاده از واکسن‌های وارداتی و واکسن‌های ساخت داخل به نقطه مطلوب در مهار تلفات و شکستن زنجیره انتقال بیماری برسیم.
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش کرونا را یک مسأله ملی خواند و گفت: همه باید برای مقابله با این پاندمی دست به دست هم دهیم و برای عبور از این شرایط به هم کمک کنیم، هیچ‌کس نباید این موضوع را دستمایه سیاسی برای مسائل حزبی و جناحی و خدای ناکرده برای انتخابات قرار دهد.
روحانی با بیان اینکه به‌رغم مشاهده افت‌ و ‌خیزهایی در برخی مناطق، امروز در همه استان‌های کشور به پیک نهایی موج چهارم کرونا رسیده‌ایم، گفت: به‌رغم افزایش تعداد ابتلاها در این دوره، خوشبختانه آمار فوتی‌ها در موج چهارم مساوی موج سوم بوده که این موضوع نشانه افزایش مهارت کادر درمان و کار و تلاش مدافعان سلامت و همچنین مراعات بیشتر از سوی مردم است.
رییس ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه اگر همه دست به‌دست هم نداده بودیم و رنگ‌بندی‌ها در مناطق کشور اجرا نشده بود، خروج از پیک چهارم سخت‌تر می‌شد، افزود: ویروس با وجود جهش‌های متعدد همان است که بود و راه مقابله و پیشگیری از آن نیز استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از دورهمی‌ها و حضور در اماکن شلوغ است که اگر دقیق و کامل اجرا شوند، با همه انواع جهش‌یافته ویروس می‌توان براحتی مقابله کرد.
روحانی تصریح کرد: ویروس کرونا نشان داد که همچنان ویروس‌هایی با قابلیت ایجاد پاندمی وجود دارند و جهش یافتن و دوام این ویروس در بیش از 16 ماه گذشته، تلاش برای دستیابی به توانمندی ساخت واکسن در داخل کشور برای آن را ضروری کرده است.
با پایان فاز اول واکسیناسیون کرونا و آغاز واکسیناسیون همگانی کماکان رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا بر این نکته تأکید دارد که در این مقطع نیازمند وارد کردن واکسن خارجی هستیم و اینکه گفته می‌شود برای واکسیناسیون تا زمان آماده شدن واکسن داخلی صبر کنیم، حرف دقیقی نیست.

آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7623/1/576437/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر