اخبار
خونی که به خاطر یک فیلم ریخته شد

گروه حوادث/ مرد جوان وقتی فهمید زن مورد علاقه‌اش از سوی راننده یک خودرو مورد تعرض قرار گرفته در یک قرار خونین وی را به قتل رساند.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، حدود یک سال قبل گزارش ناپدید شدن جوانی به‌نام بهنام از سوی خانواده‌اش به پلیس اعلام شد.
با شروع تحقیقات مشخص شد مأموران پلیس مردی را که نیمه جان کنار اتوبان افتاده بود پیدا کرده و به بیمارستان رسانده‌اند اما وی بر اثر شدت جراحات وارده جان باخته است. با توجه به اینکه وی شباهت زیادی با بهنام داشت از خانواده وی خواستند برای شناسایی به بیمارستان بروند که آنها به محض دیدن پسرشان او را شناختند. در ادامه مأموران به سراغ تلفن همراه بهنام رفتند و مشخص شد وی آخرین بار با زنی به‌نام نازنین در ارتباط بوده است. پس از آن نازنین از سوی مأموران شناسایی و احضار شد و در بازجویی‌های اولیه گفت: من بهنام را نکشتم یکی از همسایه‌های ما به‌نام حمید او را کشت.
او در توضیح ماجرا گفت: با حمید که در همسایگی ما زندگی می‌کرد آشنا شدم و ارتباط صمیمی پیدا کردیم او من را بخوبی درک می‌کرد. هر روز با هم حرف می‌زدیم و رابطه عاطفی خوبی برقرار کرده بودیم. تا اینکه یک روز قبل از حادثه برای رفتن به جایی سوار یک خودروی به ظاهر مسافرکش شدم. راننده که بهنام نام داشت مرا  به محل خلوتی برد و با زور به من تعرض کرد و بعد هم تهدیدم کرد که اگر راجع به این ماجرا به کسی چیزی بگویم فیلمی که از رابطه‌مان گرفته را پخش می‌کند بعد هم شماره اش را به من داد تا با او در ارتباط باشم. خیلی ترسیده بودم. بلافاصله با حمید تماس گرفتم و جریان را تعریف کردم او هم از من خواست تا با بهنام تماس بگیرم و قرار بگذارم تا فیلم را از او بگیرد. چند ساعت بعد به همراه حمید و صاحبکارش رضا سر قرار رفتیم.
 در محل قرار حمید و رضا سر پس گرفتن فیلم با بهنام درگیر شدند و از او خواستند فیلم را پاک کند که بهنام قسم خورد فیلمی در کار نیست و دروغ گفته است. با این حال حمید خیلی عصبانی شد و چاقو کشید و بهنام التماس می‌کرد که با او کاری نداشته باشد اما حمید چند ضربه به بهنام زد و او بر زمین افتاد. برای اینکه بتوانیم کمکش کنیم او را در جایی قرار دادیم که عابران او را ببینند و کمکش کنند.
پس از اظهارات نازنین، حمید و رضا شناسایی و بازداشت شدند. حمید پس از دستگیری اظهارات نازنین را تأیید کرد و گفت: من در یک تعمیرگاه موبایل کار می‌کردم و با رضا که صاحبکارم بود دوست صمیمی هستیم. من همه مسائل خصوصی زندگی‌ام را به او گفته‌ام. وقتی ماجرای تعرض نازنین را به رضا گفتم، قبول کرد که همراهی‌ام کند. ما آن روز برای گرفتن یا پاک کردن فیلم با بهنام قرار گذاشتیم اما وقتی بهنام گفت ماجرای فیلم دروغ بوده و به نازنین دروغ گفته است خیلی عصبانی شدم و با چاقو او را زدم. من قصدی برای کشتن وی نداشتم و فکر نمی‌کردم ضرباتم باعث مرگ او شود. در آن لحظه خواستم به او بگویم حق نداشت با نازنین چنین رفتاری کند. من بهنام را کشتم و رضا و نازنین دخالتی ندارند.
با پایان جلسه بازجویی و شکایت اولیای دم مبنی بر قصاص، کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

مرگ راننده در آتش سوزی مرموز پراید

گروه حوادث/ تحقیقات برای رازگشایی از علت آتش‌سوزی مرموز خودروی پراید و مرگ مرد میانسال به دستور بازپرس جنایی آغاز شد.
به گزارش خبرنگار حوادث« ایران»، ساعت ۱۱ صبح شنبه ۲۸ فروردین، مأموران کلانتری ۱۶۴ قائم در تماس با بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی پایتخت از مرگ مشکوک مردی در میان شعله‌های آتش خبر دادند.
بدنبال اعلام این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس رحیم دشتبان آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته و طبق اظهارات شاهدان که رانندگان عبوری در جاده لواسان بودند، آنها خودروی پراید را مشاهده کرده بودند که در حال حرکت بوده اما از داخل آن شعله‌های آتش زبانه می‌کشد.
راننده که شعله ور شده بود با حرکات مارپیچ جاده را طی کرده و پس‌از مسافتی خودرو متوقف می‌شود بلافاصله شاهدان با آتش‌نشانی تماس می‌گیرند و با حضور امدادگران خودرو خاموش می‌شود‌.
با اطفای حریق آتش‌نشانان با جسد راننده در حالی مواجه می‌شوند که حتی کمربند ایمنی خودرواش نیز بسته بود‌ و راننده به خاطر سوختگی شدید فوت کرده بود.متخصصان تشخیص هویت اعلام کردند جسد متعلق به مردی حدوداً ۵۲ ساله است. در ادامه خانواده مرد میانسال شناسایی شد و آنها عنوان کردند متوفی برای انجام کاری به لواسان آمده بود و حتی با آنها تماس گرفته و گفته بود که ساعاتی بعد به خانه برمی گردد. اما بعد از آن دیگر از مرد میانسال خبر نداشتند.
این درحالی است که کارشناسان آتش‌نشانی عنوان کردند حریق از باک یا موتور خودرو نبوده است. این آتش‌سوزی مرموز معمای پیچیده‌ای را در مقابل تیم جنایی قرار داده است. بازپرس جنایی دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی برای معلوم شدن علت اصلی مرگ مرد میانسال و بررسی خودرو را صادر کرد.
آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7607/12/574796/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر