اخبــــــار
وزیر اطلاعات: ملت ایران ذلت و تسلیم برابر دشمن را نمی‌پذیرد

وزیر اطلاعات با تأکید براینکه ملت ایران ذلت و تسلیم برابر دشمن را نمی‌پذیرد، گفت: اگر ملت ما برابر بزرگ ترین قدرت‌های دنیایی تسلیم نشده و با صلابت ایستاده رمز و راز آن در شهادت است. به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید محمود علوی در سومین‌ کنگره بزرگداشت وزرا و شهدای کارمند در مرکز همایش‌های صدا وسیما، با ادای احترام به شهدای جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس و مقابله با کرونا، اظهارکرد: جامعه ما که همیشه با دشمنانی ضدانسانی، وحشی و درنده مواجه بوده است به فرهنگ شهادت و شهادت طلبی نیاز دارد ؛ برای اینکه بتواند با روح شهادت مقابل دشمن ایستادگی کند و آن را ادامه دهد و پوزه دشمن را به خاک بمالد و پرچم پیروزی را به اهتزاز درآورد. وزیر اطلاعات افزود: اگر ملت ما برابر بزرگترین قدرت‌های دنیایی تسلیم نشده است و با صلابت ایستاده رمز و راز آن در شهادت است که مرگ خود و عزیزان خود را می‌پذیرد اما ذلت و تسلیم برابر دشمن را نمی‌پذیرد.


وزیر جهاد کشاورزی خبر داد
 ساخت واکسن ایرانی کرونا در مرحله آزمایش بالینی

وزیر جهاد کشاورزی از سپری شدن مرحله آزمایش حیوانی واکسن ضد کرونای موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی و آماده شدن برای فاز اول آزمون بالینی، فاز «کلینیکال ترایل» (clinical trail) خبر داد و گفت: امیدواریم این فاز به زودی سپری شود و شاهد دستیابی به ساخت واکسن کرونا در کشور باشیم.
«کاظم خاوازی» با حضور در خبرگزاری ایرنا درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا، افزود: بزرگترین واکسن‌ساز کشور، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی است که حدود ۹۵ سال قدمت دارد.
وی اظهار داشت: همکاران ما زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت نسبت به تحقیق در زمینه دستیابی به  واکسن اقدامات گسترده ای را انجام دادند و واکسن تمام آزمون های مرحله حیوانی خود را سپری کرده در حال تهیه مستندات و ارائه آنها به وزارت بهداشت هستند. که پس از ارایه این مستندات به وزارت بهداشت که این کار با همکاری و هماهنگی وزارت بهداشت انجام شد، برای فاز اول آزمون بالینی، فاز «کلینیکال ترایل» (clinical trail) آماده می‌شوند که اولین تیمی هستند که وارد این فاز می شوند.خاوازی خاطرنشان کرد: امیدواریم این فاز به زودی سپری شود و شاهد دستیابی به واکسن کرونا در کشور باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تاکنون اقدامات مربوطه با نتایج خوبی همراه بوده و تیم گسترده ای از فعالان بخش بهداشت که نظیر آنها در کشور وجود ندارد زیرنظر واکسن و سرم سازی رازی فعالیت می کنند به نتایج خوبی دست پیدا کردند.

آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7426/3/552278/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر