اخـــــــــبار
ثبت‌نام دستگاه‌های قاچاق استخراج رمز ارز از ۲۵ مرداد ماه

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس مصوبه هیأت دولت برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، به‌مدت یک‌ماه فرصت داده می‌شود که دستگاه‌های ماینر که از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می‌شوند را به‌صورت خوداظهاری اعلام نمایند.
به گزارش ایسنا به نقل از شاتا، سعید زرندی در سومین جلسه کمیته نظارت بر فعالیت استخراج رمزارز گفت: به‌دلیل اینکه درگذشته فرآیند استخراج رمزارزها قانونی نبود تعدادی دستگاه به‌صورت قاچاق وارد شده و درحال حاضر مشکلاتی برای فعالان این صنعت به‌وجود آورده است. بنابراین با مساعدت هیأت محترم وزیران، این مشکل مرتفع می‌شود. وی افزود: از ۲۵ مرداد در سامانه بهین‌یاب امکان ثبت دستگاه‌ها به‌مدت یک‌ماه فراهم می‌شود و این امکان وجودخواهد داشت که با پرداخت حقوق و عوارض دولتی، فعالیت آنها قانونی شود و از آن پس دستگاه‌هایی که از مبادی غیررسمی وارد کشور شده و در این سامانه ثبت نشده باشد، قاچاق محسوب می‌شود.

 ایجاد کسب و کار نوین با نسل پنجم تلفن همراه

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با بیان اینکه نسل جدید 5G یک بستر ارتباطی نیست و به‌عنوان یک کسب و کار نوین محسوب می‌شود‌، گفت: پیش‌بینی کردیم 30 درصد شغل‌های سنتی تا سال 2025 توسط هوش مصنوعی جایگزین می‌شوند.
به گزارش فارس، ستار هاشمی گفت:‌ در حال حاضر کشور ایران به لحاظ علمی و نیروی انسانی و همچنین حوزه دانش هوش مصنوعی وضعیت خوب و مناسبی در دنیا دارد به طوری که طبق گزارش منابع موثق، ایران در تولید علم در هوش مصنوعی دارای رتبه قابل قبولی است. وی افزود:‌ ما باید به هوش مصنوعی از نگاه توسعه رده‌های دانشی در مباحث نظری توجه کنیم، زیرا اگر کاربردی به آن نگاه کنیم باعث می‌شود رنکینگ ما جابه‌جا شود البته باید بگویم برای استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی در صنایع‌مان رتبه ۲ را داریم.

3نوجوان عامل هک افراد مشهور در توئیتر بودند

3نوجوان در ارتباط با هک حساب‌های کاربری توئیتر دستگیر شده‌اند. یکی از آنها نوجوانی ۱۷ ساله است که در دادگاه به ۳۰ جرم متهم شده است.
به‌گزارش مهر، طبق گزارشی جدید یک نوجوان اهل ایالت فلوریدا امریکا عملیات هک ۱۳۰ حساب کاربری توئیتر را رهبری کرده است. در این عملیات، هکرها بیش از ۱۰۰ هزار دلار بیت‌کوین از افراد سرقت کردند.
گراهام ایوان کلارک نوجوان ۱۷ ساله‌ای است که همراه دو نفر دیگر در این خصوص دستگیر شده است. طبق بیانیه دادستان ایالتی این نوجوان به‌عنوان یک بزرگسال محاکمه می‌شود و با ۳۰ اتهام روبه‌رو است.
همراه او، میسون شپارد ۱۹ ساله انگلیسی و یک جوان ۲۲ ساله از اورلاندو امریکا نیز دستگیر شده‌اند و در دادگاه ایالت کالیفرنیا با اتهامات جداگانه‌ای روبه‌رو هستند. طبق اسناد دادگاه کالیفرنیا شپارد و جوان ۲۲ ساله به فروش حساب‌های کاربری سرقت شده از توئیتر به یک هکر به‌نام «کرک» کمک کرده‌اند. هرچند در اسناد هویت کرک مشخص نیست و فقط اشاره شده او نوجوانی است که هم اکنون در منطقه تمپا دستگیر شده است. طی این عملیات، هکرها با نفوذ به حساب کاربری افراد مشهور مانند باراک اوباما، جوبایدن، ایلان ماسک و بیل گیتس توئیت‌های جعلی منتشر کردند. این توئیت‌ها از کاربران می‌خواست برای خرید بیت‌کوین مبالغی را به یک حساب واریز کنند.

آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7409/17/550218/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر