50 قسم برای اثبات یک اتهامگروه حوادث / پرونده مرگ مرد جوانی که در مقابل چشمان پسر 4 ساله‌اش با شلیک گلوله کشته شده بود، از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران از موارد لوث تشخیص داده شد و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از آبان سال ۹۶ با مرگ مرد 32 ساله‌ای به‌ نام سعید که بر اثر شلیک گلوله به قتل رسیده بود، شروع شد. مرد جوان پس از اصابت گلوله به پهلویش در مسیر انتقال به بیمارستان فیاض بخش تسلیم مرگ شد. با اعلام موضوع به پلیس، مأموران به تحقیق از پسر دایی مقتول که در زمان قتل همراه او بوده پرداختند.
پیمان به مأموران گفت: دو ساعت قبل از جنایت، من و سعید و پسر 4 ساله‌اش به قهوه‌خانه رفته بودیم که فردی با تلفن همراه سعید تماس گرفت و با هم قرار گذاشتند که همدیگر را ببینند. به همین خاطر زمان قرار با هم به حوالی اتوبان آزادگان رفتیم. دقایقی بعد شخصی با خودروی پژو ۲۰۷ به محل قرار آمد و در یک لحظه با اسلحه‌ای که همراه داشت به سعید شلیک کرد و بلافاصله از آنجا گریخت. من با اینکه شوکه شده بودم بلافاصله با پلیس تماس گرفتم و مأموران کلانتری 179 خلیج فارس به محل آمدند و پس از آن هم قصد داشتیم که سعید را به بیمارستان برسانیم که او در بین راه فوت کرد.
پس از اظهارات پسردایی مقتول، پلیس موفق شد مالک پژو ۲۰۷ را که فردی به ‌نام بهرام بود شناسایی و دستگیر کنند. او که به ظاهر از دوستان مقتول بود پس از بازداشت مدعی شد که قتل عمدی نبوده و گلوله به طور ناخواسته شلیک شده است.
صبح روز گذشته رسیدگی به این پرونده در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد و پس از قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و از قضات خواستند تا قاتل قصاص شود. در ادامه متهم با رد اتهام قتل عمد به قضات گفت: من و سعید سال‌هاست که باهم دوست بودیم اما این اواخر به لحاظ مالی به اختلاف خورده بودیم و او بدهی‌اش را به من پرداخت نمی‌کرد. روز حادثه من با سعید تماس گرفتم و از او خواستم تا برای تسویه بدهی‌اش به اتوبان آزادگان بیاید که او با پسر خردسال و پسر دایی‌اش به محل قرار آمد و به محض اینکه من رسیدم با سنگ به من حمله کرد و شیشه ماشینم را شکست و بعد هم اسلحه‌ای را از جیبش خارج کرد تا به من شلیک کند که تلاش کردم آن را از او بگیرم .
کشمکشی بین ما در گرفت و در نتیجه به‌صورت ناخواسته گلوله‌ای از اسلحه به پهلوی او خورد و من از ترس بلافاصله از آنجا فرار کردم. قضات کیفری پس از اظهارات متهم، شاهد و شاکیان پرونده وارد شور شدند و پرونده را از موارد لوث تشخیص دادند و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند. به این ترتیب مقرر شد تا اولیای دم ۵۰ نفر از بستگان نسبی خود را برای ادای قسم به دادگاه معرفی کنند تا آنها بر قاتل بودن بهرام سوگند یاد کنند و در این حالت متهم به قصاص محکوم خواهد شد.


آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7404/12/549600/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر