سرقت‌های خشن سارق 2 متری و برادرشگروه حوادث /   تفاوت قد عجیب دو برادر کیف قاپ خشن که هنگام سرقت، طعمه‌هایشان را مجروح می‌کردند سرنخ مهمی برای دستگیری آنها به دست پلیس داد.به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، اوایل اسفند سال گذشته مأموران پلیس با شکایت‌های سریالی کیف قاپی مواجه شدند. تمامی مالباختگان مدعی بودند که سرقت‌ها از سوی دو پسر جوان که یکی از آنها بسیار قد بلند و دیگری کوتاه بود رخ داده است.یکی از شاکی‌ها در تحقیقات گفت: برای خرید طلا به مغازه‌ای داخل یک پاساژ رفته بودم، بعد از خرید به سمت خودروام می‌رفتم که ناگهان موتورسواری دو ترک که هر دوی آنها کلاه ایمنی به سر داشتند، از کنارم رد شد و یکی از آنها کیفم را قاپید. من که از این ماجرا شوکه شده بودم کیفم را محکم به‌دست گرفتم و سارق که با مقاومت من مواجه شده بود، مرا روی زمین کشاند تا کیف را سرقت کند.تحقیقات برای شناسایی سارقان ادامه داشت تا اینکه مأموران گشت پلیس در یکی از مناطق شمال تهران متوجه شدند که دو پسر موتورسوار قصد سرقت کیف مرد جوانی را داشته‌اند و وقتی با مقاومت او روبه‌رو شدند چند متری وی را روی زمین کشاندند اما با کمک رهگذران دو مرد موتورسوار که در سرقت ناکام مانده بودند هنگام فرار تعادل شان را از دست داده و زمین خوردند یکی از آنها موفق به فرار شد و مأموران نفر دوم را دستگیر کردند.با دستگیری یکی از موتورسواران او اعتراف کرد که به همراه برادرش اقدام به کیف قاپی می‌کرده است.با اعترافات پسر دستگیر شده که ریز نقش و کوتاه قد بود مأموران وارد عمل شدند و با دستگیری برادر وی که پسری قد بلند بود راز سرقت‌های سریالی این دو برادر فاش شد. متهمان به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفتند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.
 گفت‌و‌گو با سارق دو متری
از کی سرقت می‌کردی؟  من آشپز رستوران بودم اما کرونا باعث شد که رستورانمان تعطیل شود. ما هم که بیکار شده بودیم، مانده بودیم خرج و مخارج زندگی‌مان را از کجا تأمین کنیم که به فکر سرقت افتادم. البته به خانواده‌ام گفتم در کار خرید و فروش دلار هستم و درآمدش هم خوب است.
برادرت چگونه با تو همراه شد؟  من در خواب حرف می‌زنم. هر آنچه در روز برایم رخ می‌دهد در خواب بازگو می کنم حتی اگر کسی از من در خواب سؤال بپرسد جواب می‌دهم. از بخت بد یک شب که در خواب بودم برادرم به اتاقم می‌آید تا وسیله‌ای بردارد. من هم ماجرای سرقتی را که آن روز مرتکب شده بودم داشتم در خواب تعریف می‌کردم. برادرم که به ماجرا کنجکاو شده بود در خواب از من سؤال می‌کند و من هم ماجرای بیکار شدنم و سرقت هایم را برای او تعریف کردم. روز بعد گفت اگر او را وارد ماجراهای سرقتم نکنم، مرا لو می‌دهد من هم به خاطر اینکه آبرویم در خانه نرود چاره‌ای نداشتم که برادرم را هم در این سرقت‌ها همراه خودم کنم. هر چه گیرمان می‌آمد بین خودمان تقسیم می‌کردیم برای همین به همدستم گفتم که دیگر نمی‌خواهم با او سرقت کنم و با برادرم سرقت‌ها را ادامه دادم.
شگرد سرقت هایت چه بود؟ سوژه‌های ما کسانی بودند که از بانک‌ها، صرافی‌ها و طلافروشی‌ها با کیفی پر بیرون می‌آمدند. آنها را تعقیب می‌کردیم و در فرصتی مناسب کیف را می‌قاپیدیم. یک روزهایی برای پیدا کردن سوژه مناسب مجبور می‌شدیم که چندساعت وقتمان را در جلوی صرافی‌ها و طلافروشی‌ها صرف کنیم.
چرا آنقدر تفاوت قد دارید؟ ژنتیکی است. من به فامیل پدرم رفته‌ام و او به فامیل مادرم برای همین هم من قدم خیلی بلند شد و او کوتاه.
چند سرقت انجام داده ای؟  فکر می‌کنم 15 تایی شده، هربار کیفی که داخل آن دلار و طلا بود سرقت می‌کردیم، روزگارمان را می‌گذراندیم و هر وقت پولمان تمام می‌شد دوباره سرقت می‌کردیم.

آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7404/12/549596/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر