جمالی نوبندگانی: مخالفت با لایحه بودجه به دلیل شیوع کرونا کذب استنایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس حواشی پیش آمده درباره رد کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ را غیراخلاقی دانست و گفت: نمایندگان لایحه را به دلیل خستگی، بی انگیزگی یا ترس از کرونا رد نکردند بلکه آن را واقع‌بینانه نمی‌دانستند.
به گزارش خانه ملت، محمدجواد جمالی نوبندگانی گفت: این نخستین بار نیست که کلیات بودجه ازسوی نمایندگان رد می‌شود چراکه بودجه سال ۹۷ نیز در صحن علنی تصویب نشد. حواشی شکل گرفته به هیچ عنوان درست نیست چراکه مخالفان لایحه معتقدند لایحه بودجه واقع‌بینانه بسته نشده، مثلاً در حالی روی درآمدهای نفتی حاصل از فروش یک میلیون بشکه نفت در ماه حساب باز شده که عملاً نمی‌توان این میزان نفت فروخت.
نماینده مردم فسا ادامه داد: ادامه انتشار اوراق قرضه نیز ضررهای بسیاری برای اقتصاد کشور به همراه دارد و در میان مدت می‌تواند آثار تخریبی و تورمی بسیار بالایی داشته باشد. به گفته نوبندگانی، نمایندگان پیشنهاد دادند که بودجه به صورت سه دوازدهم یا فصلی تصویب شود و سپس با نظر نمایندگان دوره یازدهم مجلس، لایحه بودجه بطور کامل بسته شود لذا بستن لایحه به صورت فصلی قابل‌ دفاع است.

آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7290/2/537452/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر