کشف دینار های جعلی از خانه مربی کشتی


گروه حوادث / کشف یک برگ اسکناس دینار تقلبی از مسافر فرودگاه امام، پلیس را به‌خانه یک مربی کشتی کشاند که 550 میلیون دینار جعلی داشت.
به‌گزارش «ایران»، سردار حسن مهری - فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور- با اعلام این خبر گفت: مأموران مستقر در گیت بازرسی پلیس فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) هنگام بازرسی از مسافران پرواز خروجی آنکارا، به یک برگ اسکناس ۲۵ هزار دیناری همراه یکی از مسافران مشکوک شدند. از آنجا که احتمال جعلی بودن اسکناس وجود داشت به منظور بررسی دقیق‌تر موضوع با دعوت از کارشناسان و محرز شدن تقلبی بودن ارز همراه مسافر اقدام به بازرسی بار وی و دیگر همراهان او کردند که منجر به کشف ۴۸ میلیون دینار تقلبی عراقی از آنها شدند.
بلافاصله این افراد دستگیر شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند که اعتراف کردند اسکناس‌ها را از فردی که مربی کشتی است، گرفته‌اند. با شناسایی و دستگیری فروشنده اصلی در شهر تهران مأموران به سراغ وی رفتند و در بازرسی از خانه وی که از مربیان کشتی است، ۵۵۰ میلیون دینار جعلی دیگر نیز کشف و ضبط شد. فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه ارزش دینارهای کشف شده ۷۲ میلیارد ریال است، گفت: در تجزیه و تحلیل اظهارات متهمان که هر سه نفر آنها ادعای بی‌اطلاعی از تقلبی بودن دینارها داشتند، مشخص شد این مربی کشتی هنگام برگشت از کشور اکوادور به‌دلیل پایین بودن نرخ دینار در مقایسه با قیمت داخلی اقدام به تهیه دینارها کرده و در تهران به متقاضیان ارز خارجی فروخته است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون متهمان برای بررسی بیشتر پس از تشکیل پرونده به همراه دینارهای تقلبی تحویل مراجع قضایی شدند.


آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7290/12/537358/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر