دام زندانی فراری شیک پوش

تبهکار سابـقه دار ، سـوار بر خودروهای گرانقیمت اجـاره ای زنان و دختران را شکار می کرد

گروه حوادث / زندانی فراری شیک پوش که سوار بر خودروهای گرانقیمت اجاره‌ای، زنان و دختران جوان را به دام انداخته و میلیون‌ها تومان از اموال آنها را به سرقت برده بود، با ردیابی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس تهران به دام افتاد.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران» ، 26 دی سال گذشته زن جوانی با مراجعه به کلانتری 126 تهرانپارس از یک تبهکار به نام وحید شکایت کرد. پس از تشکیل پرونده به دستور دادیار شعبه هفتم دادسرای ناحیه 4 تهران، تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم رسیدگی به پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.
شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: «چندی پیش سوار بر خودروام، از خیابانی در شمال تهران می‌گذشتم که یک دستگاه خودرو «بی‌ام‌و» به من نزدیک شد و به بهانه‌ای مرا به حرف کشید. راننده جوان که خود را وحید معرفی می‌کرد، پس از گرفتن شماره تلفن همراهم به من پیشنهاد دوستی داد.
در چند جلسه ملاقات وحید با انواع خودروهای مدل بالا و گرانقیمت از جمله بنز و بی‌ام‌و به محل قرار می‌آمد و خودش را صاحب نمایشگاه خودرو در غرب تهران معرفی می‌کرد. مرد جوان مدت کوتاهی پس از آشنایی با ابراز علاقه شدید به من پیشنهاد ازدواج داد که اعتمادم بیش از پیش زیادتر شد.مدتی بعد به وحید گفتم می‌خواهم خودروام را بفروشم. او مدعی شد کمک می‌کند. بعد هم به بهانه تعویض پلاک مرا به شرق تهران کشاند. ولی پس از رسیدن به محلی خلوت با زور و تهدید چاقو کارت عابربانکم را ربود و در مدت کوتاهی 10 میلیون تومان پول از حسابم برداشت کرد و ...

فریب زنان
با توجه به شیوه و شگرد وحید در سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند مرد تبهکار به احتمال زیاد از مجرمان سابقه‌دار است که با طرح و برنامه قبلی و استفاده از خودروهای گرانقیمت کرایه‌ای، پس از جلب اعتماد زنان، از آنها سرقت کرده است. بنابراین بررسی سوابق مجرمان سابقه‌دار در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه مشخص شد متهم سابقه‌دار به نام «وحید.م» پیش از این 9 بار به اتهام جرایم مختلف از جمله زورگیری، کلاهبرداری و حمل مواد مخدر دستگیر و زندانی شده است.
کارآگاهان همچنین پی بردند، او چندی پیش از زندان به مرخصی رفته و از آن زمان متواری است. این درحالی بود که همزمان با تحقیقات تخصصی، چند شکایت مشابه دیگر به پلیس رسید.
یکی از زنان فریب‌خورده درخصوص نحوه سرقت پول‌هایش توسط «وحید.م» به کارآگاهان گفت: «به پیشنهاد و اصرار وحید تصمیم به تعویض خودرو شخصی‌ام گرفتم و یک روز در حالی که پول حاصل از فروش خودرو شخصی‌ام را همراه داشتم، وحید به دنبالم آمد تا مرا به نمایشگاه خودش در غرب تهران ببرد و خودرو مدل بالایی را برایم قولنامه کند.
وقتی در غرب تهران، مقابل یک نمایشگاه خودرو توقف کردیم، وحید از من خواهش کرد تا از خودرو پیاده شوم. او با طرح این ادعا که نمایشگاه فروش اتومبیل متعلق به اوست، از من دعوت کرد وارد نمایشگاه شوم تا او هم پس از پارک ماشینم به من ملحق شود.
من هم در لحظه آخر، به پیشنهاد وحید بسته حاوی پول را داخل ماشین گذاشتم تا آن را با خودش بیاورد؛ هنوز به در ورودی نمایشگاه نرسیده بودم که ناگهان وحید با ماشین از محل دور شد و دیگر خبری از او نشد.
سرانجام با ردیابی‌های پلیسی، محل رفت و آمد وحید در جنوب تهران شناسایی شد و مأموران او را در یک عملیات ضربتی و پس از درگیری مسلحانه دستگیر کردند.
وحید که به مصرف «شیشه» اعتیاد دارد، در همان تحقیقات مقدماتی به چندین فقره سرقت و زورگیری اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعترافات متهم، تاکنون بیش از 15 نفر از شاکی‌های پرونده شناسایی شده‌اند.
وی از بانوانی که با این شیوه هدف کلاهبرداری، فریب، زورگیری یا اخاذی قرار گرفته‌اند دعوت کرد برای شناسایی متهم و پیگیری شکایت خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان ابوذر غفاری، جنب کلانتری 120 مراجعه کنند.
 


آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/6465/18/409955/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر