عهد الوفاق در عصر جدید


مهدی شفیعی
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران
روزنامه الوفاق یکى از نشریات مؤسسه فرهنگى مطبوعاتى ایران وارد بیست و سومین سال فعالیت خود شد. تولد «الوفاق» در سال ۱۳۷۶ با ایام ولادت حضرت رسول اکرم صلى‌الله علیه و آله و سلم (مظهر صبر و رحمت) مصادف بود و اکنون پس از گذشت ۲۳ سال، سالگرد این تولد، مقارن با ایام مبارک ماه ذی‌الحجه و اعیاد قربان (مظهر عدالت و مهرورزى) و غدیر خم  (عید برادری و برابری) است.
براساس نام و هویت الوفاق، برادرى و دوستى، و وفاق هدف اصلى این روزنامه است؛ برادرى میان مسلمانان و میان مردم منطقه و جهان. زیرا طبق تعالیم اسلامى، تفرقه‌افکنى از برنامه‌هاى شیطان است و ایجاد برادرى، مهرورزى و وحدت، گام نهادن در راه خداوند متعال.بنا به فرموده بنیانگذار جمهورى اسلامى «دعوت به اسلام، دعوت به وحدت است». براین اساس روزنامه الوفاق در نزدیک به یک ربع قرن فعالیت خود نقش مؤثری در وحدت میان ملت‌های منطقه داشته و با فعالیت‌های رسانه‌‌ای خود در منطقه و جهان اسلام بازوی فکری مهمی در دیپلماسی رسانه‌‌ای بوده است که در این مسیر کمک شایان توجهی به اهداف نظام از جمله برادری و وحدت میان مسلمانان منطقه و نیز مقابله با اخبار یک‌سویه و گاه جعلی و تفرقه‌برانگیز نظام سلطه داشته است.
روزنامه الوفاق برای تعداد زیادی از مخاطبان و مراکز تصمیم‌گیری در منطقه و کشورهای عربی شناخته شده است. این روزنامه پل ارتباطی مهم ایران با جهان عرب است؛ به‌واقع دریچه مهم رسانه‌‌ای با جغرافیای وسیع عرب‌زبانان که تا آفریقا نیز گسترده شده و چه ابزاری بهتر از روزنامه‌‌ای عرب زبان برای ارتباط و شناخت بی‌واسطه آنان از واقعیات حیات اجتماعی - سیاسی - دیپلماسی و فرهنگی ایران. اهمیت این روزنامه در این است که در تهاجم سوء رسانه‌‌ای برخی کشورهای منطقه علیه ایران، می‌تواند ارتباط مستقیمی با مخاطبان عرب‌زبان بگیرد و پیام مودت و وفاق و برادری ایران با همسایگان و دیگر کشورهای منطقه را ارسال کند.
حالا بعد از نزدیک به ربع قرن تلاش مسیری را طی می‌کند که بتواند با مخاطب خود در منطقه و جهان اسلام ارتباط جدی‌تری داشته باشد و از راه‌های گوناگون در تعامل باشد. این روزنامه به همین منظور و برای آینده خود، تلاش برای حفظ مرجعیت و تقویت بخش‌های آنلاین را متصور است.
در این سال‌ها الوفاق علاوه بر پیشرفت در حوزه رسانه توانسته است در حوزه فضای مجازی نیز به افزایش مخاطبان روزنامه کمک کند و مکمل مؤثری در راستای اهداف مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران و رسانه‌هایش برای تقویت ارتباط و اطلاع‌رسانی به مخاطبان باشد.
امید است روزنامه الوفاق در سال پیش روی خود با تدارک برنامه‌های جدی‌تر و متنوع‌تر طیف وسیع‌تری از مخاطبان را در محیط شبکه‌های اجتماعی و به‌صورت آنلاین پوشش دهد و در دوره جدید فعالیت خود مؤثرتر و پرنفوذ‌تر باشد. جا دارد از فعالیت‌های چنددهه روزنامه‌نگاری آقای مصیب نعیمی که از سرمایه‌های گرانسنگ رسانه‌‌ای ایران و منطقه هستند تشکر و قدردانی داشته باشم. همچنین موفقیت‌های این سال‌های الوفاق به همت همکاران عزیز روزنامه محقق شده است و این رسانه مهم خانواده مؤسسه فرهنگی- مطبوعاتی ایران توانسته است بین مخاطبان در کشورهای عربی به دلیل همین تلاش‌ها شناسا باشد.
بیست و سومین سالروز تولد روزنامه الوفاق را به کارکنان پر تلاش رسانه مؤسسه فرهنگی -مطبوعاتی ایران و مخاطبان ارجمندش تبریک عرض می‌کنم.


آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7405/1/549796/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر