فرهادی دوباره در ایران فیلم‌ می‌سازدخبرساخت فیلم تازه اصغر فرهادی در ایران را نشریه سینمایی ددلاین منتشر کرد و طبق خبر این نشریه ما می‌دانیم که پروژه جدید فرهادی فارسی زبان خواهد بود، در شهر شیراز جلوی دوربین می‌رود و فیلمبرداری آن از تابستان سال آینده آغاز می‌شود. براساس اعلام ددلاین این فیلم باز هم در فضای تعلیقی آثار فرهادی ساخته می‌شود و بازیگران سرشناس ایرانی که پیش از این با فرهادی همکاری نداشته‌اند دراین فیلم نقش‌آفرینی خواهند کرد.
این فیلم جدید با عنوان «قهرمان» طی دو ماه آینده وارد مرحله پیش تولید می‌شود و کمپانی فرانسوی ممنتو پخش بین‌المللی ساخته جدید فرهادی را نیز برعهده خواهد داشت. الکساندر مالگی، که با کمپانی ممنتو تهیه‌کننده سه فیلم اخیر فرهادی را برعهده داشته دراین فیلم جدید نیز به همراه فرهادی تهیه‌کننده خواهد بود.
رونمایی ازاین پروژه سینمایی جدید، هفته آینده در جشنواره برلین برگزار می‌شود و قرار است نسخه انگلیسی فیلمنامه آن در جشنواره برلین در اختیار خریداران بین‌المللی قرار بگیرد. البته که همچنان جزئیات فیلمنامه آن به بیرون درز پیدا نکرده است اما آنگونه که الکساندر مورو، نایب رئیس فروش و بازاریابی کمپانی ممنتو، درباره این پروژه گفته است: «مفتخریم که یک پروژه جدید سینمایی از سینماگر مؤلف بزرگ اصغر فرهادی ارائه دهیم. او کارگردانی ثابت قدم و استاد تعلیق است که مخاطبان را به سینما می‌کشاند. فیلمنامه «قهرمان» مشخصاً فوق‌العاده است و به بسیاری از مسائل روز و معاصر جوامع مدرن می‌پردازد.»
به‌گزارش ایسنا، گفته می‌شود فرهادی که برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» نامزد اسکار بهترین فیلمنامه شده در فیلم جدیدش نیز از فیلمنامه‌ای به همان اندازه تأثیرگذار و فوق‌العاده بهره خواهد برد وبا توجه به موفقیت تاریخی فیلم کره‌ای «اَنگل» در جوایز اسکار، تقاضا برای ساخته‌هایی این چنین در بازار جشنواره برلین بیشتر خواهد بود.

آدرس مطلب http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7278/20/535994/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر